Time | Event | Details |
---|---|---|
TBD | vs. Multiple Schools.. | |
9:00am | vs. Multiple Schools.. | |
9:00am | vs. Multiple Schools.. | |
4:00pm | vs. Janesville Parker | |
4:00pm | vs. Janesville Parker | |
4:30pm | vs. Kenosha Tremper | |
4:30pm | vs. Kenosha Tremper |
Time | Event | Details |
---|---|---|
10:00am |
(Time Changed) | vs. Multiple Schools..
@ TBA
Tennis Courts |
Schedule of Play Round 1: Friday, August 19th @ 10:00 AM Kettle Moraine vs Homestead at Vel Phillips Memorial Whitefish Bay at Middleton Vel Phillips Memorial at Verona Oak Creek at Sauk Prairie Arrowhead at Madison West Cedarburg at Waunakee Nicolet at Sun Prairie East Round 2: Friday, August 19th @ 1:00 PM Arrowhead at Vel Phillips Memorial Cedarburg at Middleton Homestead at Verona Kettle Moraine at Sauk Prairie Whitefish Bay at Madison West Nicolet at Waunakee Oak Creek at Sun Prairie East Round 3: Friday, August 19th @ 4:00 PM Oak Creek at Vel Phillips Memorial Nicolet at Middleton Cedarburg at Verona Arrowhead at Sauk Prairie Kettle Moraine at Madison West Homestead at Waunakee Whitefish Bay at Sun Prairie East | ||
10:00am |
(Date & Time Changed from 08-25-22) | vs. Verona Area High School |
5:30pm | vs. Kenosha Tremper
@ Ameche Field
|
Time | Event | Details |
---|---|---|
9:30am | vs. Multiple Schools..
@ TBD
Tennis Courts Round 4: Saturday, August 20th @ 9:30 AM Whitefish Bay at Vel Phillips Memorial Cedarburg vs Arrowhead at Middleton Kettle Moraine at Verona Nicolet at Sauk Prairie Homestead at Madison West Oak Creek at Waunakee Middleton at Sun Prairie East | |
Round 4: Saturday, August 20th @ 9:30 AM Whitefish Bay at Vel Phillips Memorial Cedarburg vs Arrowhead at Middleton Kettle Moraine at Verona Nicolet at Sauk Prairie Homestead at Madison West Oak Creek at Waunakee Middleton at Sun Prairie East | ||
9:30am | vs. Multiple Schools..
@
Middleton High School pool Varsity & JV Scrimmage Event | |
Varsity & JV Scrimmage Event |
Time | Event | Details |
---|---|---|
9:00am | vs. Multiple Schools.. Games will be played at Verona Area High School and Badger Ridge Middle School. | |
Games will be played at Verona Area High School and Badger Ridge Middle School. |
Time | Event | Details |
---|---|---|
TBD | vs. Multiple Schools.. | |
TBD | vs. Multiple Schools.. | |
TBD | vs. Multiple Schools.. | |
TBD | vs. Multiple Schools.. | |
TBD | vs. Multiple Schools.. | |
TBD | vs. Multiple Schools.. | |
TBD | vs. Multiple Schools.. | |
9:00am | vs. Madison East | |
9:00am | vs. Madison East | |
4:15pm | vs. Verona Area High School | |
5:00pm | vs. DeForest @ DeForest High School | |
7:00pm | vs. DeForest @ DeForest High School |
Time | Event | Details |
---|---|---|
4:30pm | vs. Waukesha West | |
6:00pm | vs. Multiple Schools.. | |
6:00pm | vs. Multiple Schools.. | |
6:30pm | vs. Waukesha West |
Round 1: Friday, August 19th @ 10:00 AM
Kettle Moraine vs Homestead at Vel Phillips Memorial
Whitefish Bay at Middleton
Vel Phillips Memorial at Verona
Oak Creek at Sauk Prairie
Arrowhead at Madison West
Cedarburg at Waunakee
Nicolet at Sun Prairie East
Round 2: Friday, August 19th @ 1:00 PM
Arrowhead at Vel Phillips Memorial
Cedarburg at Middleton
Homestead at Verona
Kettle Moraine at Sauk Prairie
Whitefish Bay at Madison West
Nicolet at Waunakee
Oak Creek at Sun Prairie East
Round 3: Friday, August 19th @ 4:00 PM
Oak Creek at Vel Phillips Memorial
Nicolet at Middleton
Cedarburg at Verona
Arrowhead at Sauk Prairie
Kettle Moraine at Madison West
Homestead at Waunakee
Whitefish Bay at Sun Prairie East